PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ NALEZNETE NÍŽE

Kroužky v rámci MŠ

Učitelka si děti vyzvedne ze tříd a po skončení kroužku je opět do tříd vrátí.

VÝTVARNÉ TVOŘENÍ

Jsou tu pro nás nachystané tvořivé činnosti výtvarného charakteru. Malujeme, kreslíme, stříháme, skládáme, lepíme a moc nás to baví. Kroužek nabízí rozvoj tvořivosti, fantazie, vytrvalosti a také rozvíjí jemnou motoriku.

HUDEBNĚ-POHYBOVÝ

Nacvičujeme známé lidové písničky se širokou nabídkou orffových nástrojů. Písničky doplníme pohybem nebo rovnou celým tanečkem. Učíme se, že hudba má mnoho podob, rozeznáváme různé zvuky a dostáváme rytmus do těla.

KERAMIKA

Je úžasné pozorovat, jak se hrouda hlíny mění v “něco”. Učíme se pracovat s keramickou hlínou pomocí různých technik. Často tvoříme dárečky k různým příležitostem a také věci denní potřeby. Pro náš život je důležité pochopit, že všechno má svůj čas a řád, tak jako práce s hlínou.

FLÉTNIČKA

Honzík, Amálka a Gustík. To jsou jen někteří z kamarádů, se kterými se u flétničky seznámíme. Muzicírujeme všichni společně i s paní učitelkou. Učíme se noty, rytmus a rozvíjíme si kolektivní hudební vnímání. Nemalý je i zdravotní přínos pro naše dýchání.

PLAVÁNÍ

Voda je prima! Začínáme básničkovou rozcvičkou na břehu a pak už šup do vody. Máme po ruce spoustu pomůcek pro plavání i potápění, proto se tu líbí zkušenějším i úplně novým plaváčkům.

SPORTOVKY

Pohyb je naším přirozeným projevem. Běháme, skáčeme, lezeme a učíme se novým dovednostem s různými cvičebními pomůckami. Trénujeme vytrvalost, podporujeme odvahu, budujeme sílu celého těla s důrazem na zdravá záda.

VAŘENÍ S KATKOU

VAŘENÍ S VĚRKOU

Každý týden si něco uvaříme, upečeme nebo za studena připravíme. Baví nás míchat těsto, vykrajovat tvary, učit se používat váhu a odměrky, krájet nebo zdobit. Snažíme se připravovat nejen sladké, ale také zdravé dobroty. Hotové výtvory společně zbaštíme nebo si je odneseme pro maminku a tatínka.

TROJLÍSTEK

S Trojlístkem trávíme čas v Přírodní učebně nebo v lese. Pozorujeme, jak se mění v různých obdobích, učíme se pečovat o ně, zkoumáme okolní přírodu a její živly a také vyrábíme z přírodních materiálů.

Externí kroužky

Jde o kroužky, které probíhají v prostorách MŠ, ale nejsou organizovány školkou. Lektor si děti vyzvedne na třídě, ale z kroužku si je musí vyzvednout rodiče (děti se po skončení kroužku nemohou vrátit zpět do třídy).

Veškerá komunikace (přihlášky, platby) probíhá pouze s lektorem, ne s MŠ.

JÓGA PRO DĚTI

...jóga je i pro děti pohyb, hra, fantazie, zábava, radost, smích, krása, půvab, kouzlo, zdraví, dýchání, rozptýlení, nesoutěžení, respektování sebe i ostatních, relaxování, pohoda... jóga je život!

Více naleznete na www.romiyoga.cz

MODERNÍ GYMNASTIKA

V našich oddílech moderní gymnastiky a rope skippingu děti získají všeobecnou gymnastickou průpravu a zlepšují svou celkovou fyzickou zdatnost. Děti se několikrát ročně mohou zúčasnit pohárových soutěží moderní gymnastiky či rope skippingových závodů.

Více naleznete na www.astra-klanovice.cz/moderni-gymnastika2

TENIS

V tenisové škole TK TOLA učíme děti mít radost z tenisu a pohybu obecně. Děti získají během kurzu základní tenisové a pohybové dovednosti. Tréninky dětí následně probíhají v různých věkových a výkonnostních úrovních. Děti mají možnost účastnit se týmových a individuálních soutěží. Rádi dětem raketku zapůjčíme.

Více informací na www.tktola.cz/cs/materska-skolka/

JUDO

Judo Academy je moderní sportovní klub s nejširší členskou základnou v ČR. Nabízíme tréninky juda pro všechny věkové kategorie na rekreační i vrcholové úrovni. Díky dlouholetým zkušenostem s trénováním dětí tvoříme inovativní přístup k tréninku s respektem k potřebám dětí a rodičů. Díky tomu jsme v našem sportu vždy o krůček napřed.

Více naleznete na www.judoprodeti.cz/ms-klanovice

Tréninky probíhají v období od 16.9.2019 do 5.6.2020 s výjimkou státních svátků a školních prázdnin pro Prahu 9 dle organizace školního roku 2019/2020 vydané MŠMT, případně s výjimkou zvláštního volna vyhlášeného ředitelem školy.

Ukázkové hodiny pro rodiče:

pondělí 16.12.2019vánoční ukázková hodina středa 18.12.2019pátek 20.12.2019pondělí 25.05.2020letní ukázková hodinapondělí středa 27.05.2020pátek 29.05.2020