Projekt Rodina spolu

Od roku 2016 probíhá na naší školce každoročně unikátní projekt RODINA SPOLU. Vlajkovou lodí projektu je rodinná kronika Událek, která láká rodiny k absolvování pestrých společných aktivit jako např. Rodina spolu na výletě, Rodina spolu tvoří, Rodina spolu sportuje, Rodina se spolu baví, Rodina si spolu hraje atd. Rodiny si v průběhu školního roku zaznamenávají, co zažily, vybírají a lepí fotografie nebo kreslí obrázky. Děti posléze o nových akcích v Událku vypráví ve třídě kamarádům, sdílí s nimi své zážitky a za absolvované aktivity dostávají do Událka razítka. Důvodů pro zapojení je více - rodiny, které se do projektu zapojily, mají krásnou památku a pěkné vzpomínky. Děti se díky projektu učí mluvit před ostatními, sdílejí své zážitky, mají inspiraci pro knížky, výlety, hry atd., a co je hlavní – tráví aktivní čas se svými rodiči a dalšími příbuznými! Školka, Místní úřad a KC Nová Beseda, za jejichž spolupráce je tento projekt pořádán, nabízí během roku mnoho možností, jak se zúčastnit různorodých aktivit i společně s dalšími rodinami. Účast v projektu je dobrovolná.

Pokud jste začali na Událku pracovat a potřebovali byste volné stránky s nadpisy Fotografie/obrázek či další, jsou ve školce k dispozici vytištěné ve třídě Myšek nebo zde ke stažení.